Відповідно до законодавства медичні і фармацевтичні працівники зобов’язані надавати своєчасну та кваліфіковану медичну і лікарську допомогу. Також безоплатно надавати першу невідкладну медичну допомогу у разі нещасного випадку та в інших екстремальних ситуаціях (стихійні лиха, катастрофи, епідемії, забруднення довкілля тощо), а медичні працівники крім цього, — і при гострих захворюваннях. За ненадання без поважних причин допомоги хворому медичним працівником, який зобов’язаний, …
Співробітники БДМУ провели майстер-клас «Дієтичне харчування»
Співробітники кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб проф. Лілія Зуб та доц. Надія Паліброда взяли участь в майстер-класі «Дієтичне харчування». Зустріч відбулася на базі кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології 7 квітня, з нагоди відзначення Всесвітнього дня здоров’я. На зустріч було запрошено провідних фахівців: дієтологів, ендокринологів, гастроентерологів, нефрологів, імунологів, які мали змогу ознайомили всіх небайдужих до свого здоров’я чернівчан …
Відмова пацієнта від медичного втручання
Законодавство України передбачає, що у разі відмови пацієнта від медичного втручання лікар має право взяти від нього письмове підтвердження, а при неможливості його одержання — засвідчити відмову відповідним актом у присутності свідків (стаття 43 Основ законодавства України про охорону здоров’я від 19.11.1992 № 2801-XII). Проте, в якій формі задокументувати відмову від медичного втручання, — не передбачено. Розроблення форми відмови від …
Лікарська таємниця: умови розголошення
Вітчизняне законодавство передбачає певні правила щодо розголошення лікарської таємниці та відповідальність за порушення цих правил, про що має знати кожен медичний працівник Обов’язок лікаря зберігати лікарську таємницю задекларовано абзацами 45 Клятви лікаря, затвердженої Указом Президента України від 15.06.1992 № 349. Лікар має дотримуватися правил професійної етики, не приховувати правди, якщо це не зашкодить хворому. Так, медичні працівники не мають права …