Я присягаю повною мірою своїх сил та суджень дотримуватися даної мною обітниці: Я шануватиму наукові досягнення лікарів, здобуті потом і кров’ю моїх попередників та поширюватиму ці знання, як свої власні серед послідовників. Я застосовуватиму всі необхідні заходи на благо хворих, уникаючи помилок надмірного лікування або лікарської недбалості. Я пам’ятатиму, що медицина є не лише наукою, але й мистецтвом, і що …
Пішоходу стало погано на вулиці. Чи зобов’язаний надати медичну допомогу лікар, який проходив поряд?
Відповідно до законодавства медичні і фармацевтичні працівники зобов’язані надавати своєчасну та кваліфіковану медичну і лікарську допомогу. Також безоплатно надавати першу невідкладну медичну допомогу у разі нещасного випадку та в інших екстремальних ситуаціях (стихійні лиха, катастрофи, епідемії, забруднення довкілля тощо), а медичні працівники крім цього, — і при гострих захворюваннях. За ненадання без поважних причин допомоги хворому медичним працівником, який зобов’язаний, …
Відмова пацієнта від медичного втручання
Законодавство України передбачає, що у разі відмови пацієнта від медичного втручання лікар має право взяти від нього письмове підтвердження, а при неможливості його одержання — засвідчити відмову відповідним актом у присутності свідків (стаття 43 Основ законодавства України про охорону здоров’я від 19.11.1992 № 2801-XII). Проте, в якій формі задокументувати відмову від медичного втручання, — не передбачено. Розроблення форми відмови від …
Право допуску до пацієнта відвідувачів
Стаття 287 Цивільного кодексу України та п. к ч.1 ст. 6 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» гарантують пацієнту, який перебуває на стаціонарному лікуванні в закладі охорони здоров’я, право на допуск до нього інших медичних працівників (осіб, які займаються медичною діяльністю відповідно до спеціальності та кваліфікації – ч.1 ст.77 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я»), …
Можливі відмови у наданні медичної допомоги та як з ними боротися
Одним із ключових прав пацієнта, як в Україні так і за кордоном, є право на доступність медичних послуг. Стаття 2 Європейської хартії прав пацієнтів 2002 року, визначає, що кожен має право на доступність медичних послуг, яких він/вона потребує за станом здоров’я. Медичні служби мають гарантувати рівний доступ для всіх без дискримінації за ознаками наявності фінансових ресурсів, місця проживання, виду захворювання …
Безоплатний вебінар «Згода на медичне втручання»
Редакція журналів «Управління закладом охорони здоров’я» та «Довідник головної медичної сестри» запрошує безоплатно долучитися до перегляду вебінару “Згода на медичне втручання”. Дата проведення: 25.02.2016 (четвер) Час проведення: 14:00 Організатор: редакція журналів «Управління закладом охорони здоров’я» та «Довідник головної медичної сестри». Лектори: Діана ЖАР — адвокат, Адвокатське об’єднання «Нацина Рачук»; Ірина ШКАРІВСЬКА — старший юрист, Адвокатське об’єднання «Нацина Рачук». У програмі …
Права пацієнта
ПРАВА ПАЦІЄНТІВ В УКРАЇНІ ТА ГАРАНТІЇ ЇХ ЗДІЙСНЕННЯ ЗАХИСТ ПРАВ ПАЦІЄНТІВ У ПРАВОЗАХИСНОМУ МЕХАНІЗМІ В УКРАЇНІ Права пацієнтів Право на медичні профілактичні заходи (ст. 49 Конституції України, ст. 283, ч. 4 ст. 286 Цивільного кодексу України, ч. 1 ст. 3, п. 7 ст. 4, ст. 6, 10, п. “а”, “б” ст. 10, ст. 31, 32, 42, ч. 1 ст. …
Останні зміни в законодавстві про охорону здоров’я
21 березня 2015 року набрав чинності Указ Президента України «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції» від 18.03.2015 № 150. З метою забезпечення вирішення нагальних питань соціального захисту і реабілітації учасників антитерористичної операції та за результатами робочої зустрічі Президента України з головами обласних, Київської міської державних адміністрацій за участю Прем’єр-міністра України, інших членів Кабінету Міністрів України, голів комітетів …
Як потрапити без прописки (реєстрації) до поліклініки на прийом до лікаря
Якщо Вам необхідно отримати медичну допомогу за місцем свого фактичного проживання або перебування, що не співпадає з місцем реєстрації, що зазначене в паспорті, Вам слід звернутися до керівника закладу охорони здоров’я з письмовою заявою про поставлення Вас на медичний облік або забезпечення можливості разового отримання медичної допомоги. В більшості випадків ця дія є достатньою для забезпечення реалізації права на медичну …
- Page 1 of 2
- 1
- 2