НА КАФЕДРІ ВНУТРІШНЬОЇ МЕДИЦИНИ ПРОВЕДЕНО НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР ДО 70-РІЧЧЯ БДМУ

Рівно 70 років тому був заснований БДМУ (тоді ЧДМІ), а разом із тим і кафедру внутрішньої медицини. Саме тому, 23 жовтня 2014 року на кафедрі внутрішньої медицини було організовано науково-практичний семінар на тему: «Історія створення та становлення кафедри внутрішньої медицини БДМУ», присвячений 70-річчю університету та кафедри.

Організатором заходу була доц. кафедри внутрішньої медицини Волошина Л.О. спільно із студентами 15 групи IV курсу медичного факультету №2. На семінарі були присутні викладачі кафедри (проф. Федів О.І, доценти Кушнір Л.Д., Оліник О.Ю., Телекі Я.М., асистенти Безрук Т.О., Чимпой К.А., аспірант Кулачек В.Т.), студенти медичних факультетів №1 та №2.

На початку заходу доц. Волошина Л.О. розповіла присутнім про історичну цінність обласної клінічної лікарні, де розташовується кафедра внутрішньої медицини, наголосивши на важливих постатті з історії: В. Воляна, В. Залозецького, відомого письменника М. Булгакова, В. Філіповича, Є. Прокоповича та ін. Надалі студенти 15 групи презентувала власні хронологічні дослідження про завідувачів кафедри внутрішньої медицини (проф. В.О. Ельберг, доц. Б.Б. Роднянський, проф. Н.Б. Щупак, проф. О.І. Самсон, проф. В.О. Калугін, проф. О.І. Федів), їх роль у становленні та розвитку кафедри та формуванні наукових напрямків. Не обійшли увагою і визначних вихідців кафедри: проф. О.О. Волощука, проф. Л.С. Клочкову, В.П. Пішака, проф. О.І. Волошина, проф. В.М. Чорнобрового, проф. В.О. Калугіна, проф. М.Ю. Коломойця, проф. Т.М. Христич та ін.

В цілому, під час проведення семінару панувала затишна атмосфера, всі учасники були задоволені цікавими доповідями щодо історії кафедри. На завершення доц. Волошина Л.О. підвела підсумок, акцентувавши на наукових здобутках та напрямках діяльності кафедри внутрішньої медицини сьогодні та привітала всіх присутніх з 70-річчям не лише БДМУ, а й кафедри внутрішньої медицини.