80-річний ювілей відзначив Тарас Денисович Никула

516_1 січня виповнилося 80 років від дня народження

професора кафедри пропедевтики внутрішньої медицини №2 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Никули Тараса Денисовича, доктора медичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, дійсного члена Української та Нью-Йоркської академій наук, старшого члена Європейських асоціацій − ниркової, діалізу і трансплантації, академіка Академії наук вищої освіти України, почесного академіка Української медичної стоматологічної академії, члена Дослідницької академії Міжнародного біографічного центру (Кембридж, Англія).

Тарас Денисович народився у селі Банилів Вижницького району Чернівецької області. В 1960 році з відзнакою закінчив лікувальний факультет Чернівецького державного медичного інституту.

Серед 55 наукових напрямків Т.Д. Никули пріоритетним є нефрологія. У понад 3,5 сотнях (із загальної кількості − більше 950) наукових публікацій він висвітлив різні актуальні проблеми нефрології, які охоплюють етіологію, патогенез, епідеміологію, клінічне значення пошкодження геному, патоморфологію, клініку, класифікацію, діагностику, профілактику, медикаментозне і немедикаментозне лікування, прогнозування перебігу і кінця численних захворювань нирок, а також після пересадки нирки.

Т.Д. Никула регулярно і гідно представляє науку нашої держави на міжнародних конгресах і симпозіумах у понад 30 країнах на чотирьох континентах. Керував Центром міжнародних багатоцентрових клінічних досліджень. Важливим свідченням його великого міжнародного авторитету є призначення консультативним редактором Американського біографічного інституту (США), заступником генерального директора по Європі Міжнародного біографічного центру, членом Дослідницької академії в Кембриджі (Англія). Його творча біографія щорічно публікується багатьма провідними біографічними центрами світу („International Leaders in Achivement”, „International Who’sWho of Intellectuals”, „Dictionary of International Biography”, „Who’sWho in America”, „The Contemporary Who’s Who of Professionals”, „Who’sWho in the Science and Engineering”, „Who’sWho in the World”), України („Імена України”, „Хто є хто в Україні”, „Кияни. Біографічний словник”, „Довідник членів Української академії наук”, „Академіки академії наук вищої школи України: Довідник”, „Буковина. Імена славних сучасників”, «Серцем з Буковиною» тощо).

Від імені ректорату приїхали привітати ювіляра і представники Буковинського державного медичного університету професор Лілія Зуб та доцент Олександр Гараздюк (співробітники кафедри внутрішньої медицини).

Весь колектив університету приєднується до привітань і зичить ювіляру міцного здоровя, творчої наснаги та невичерпної енергії в усіх сферах багатогранної і плідної діяльності

IMG_3916 - копия

IMG_3913 - копия