Human liver

Відбулася науково-практична конференція «Сучасні здобутки гепатології»

18 травня 2016 р. на базі ОКУ “Чернівецька обласна клiнiчна лiкарня” в рамках спільного засідання Чернівецької обласної асоціації інфекціоністів (голова – професор В.Д. Москалюк) та Чернівецької обласної організації «Асоціація терапевтів імені академіка В.Х.Василенка» (голова – професор О.І.Федів) відбулася науково-практична конференція «Сучасні здобутки гепатології», присвячена Всесвітньому дню боротьби з гепатитом.

В конференції брали участь лікарі-гастроентерологи, лікарі-інфекціоністи, наукові співробітники та лікарі інших спеціальностей.

Метою проведення наукової конференції «Сучасні здобутки гепатології» стало обговорення ключових проблем поширення вірусних гепатитів в світі та в Україні, основних напрямків діагностики та лікування

Згідно даним ВООЗ більше ніж 2 млрд. людей у світі протягом свого життя інфіковані вірусним гепатитом В та біля 450 млн є хронічними носіями цього вірусу. Щорічно від гепатиту В та його наслідків в світі вмирають більше 2 млн. людей. 3% населення планети інфіковані вірусом гепатиту С, більше, ніж 170 млн є його хронічними носіями, в індустріальних країнах цей вірус є в 70% випадків причиною розвитку хронічного гепатиту, в 40% випадків термінальних стадій цирозу, гепатоцелюлярної карциноми – в 60% випадків; трансплантація печінки в 30% випадків обумовлена хронічними захворюваннями печінки, пов’язаними з HCV-інфекцією. Коінфекція вірусів гепатиту В та D (одночасне співіснування двох інфекцій) значно обтяжує перебіг хронічного гепатиту та погіршує прогноз.

Україна належить до регіонів з середньою розповсюдженістю гепатиту В (2,2% населення є носіями HBsAg). Спостерігається також середній рівень захворюваності на гепатит С (від 3% до 5% від кількості населення).

З доповідями виступили: Мороз Лариса Василівна, д.мед.н., професор, завідувач кафедрою інфекційних хвороб з курсом епідеміології Вінницького національного медичного університету, Щербиніна Марина Борисівна, д.мед.н., професор Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара, Президент ГО «Українська асоціація з вивчення захворювань печінки»

Виступи викликали жвавий інтерес, їх тематика стала предметом плідного обговорення та дискусії, а результати даної конференції знайдуть своє втілення в практичній діяльності.

IMG_6252 IMG_6255

IMG_6260 IMG_6263 IMG_6269 IMG_6284 IMG_6288 IMG_6292